• PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich PGE

  01.07.2022

  24 czerwca przedstawiciele oddziałów spółki PGE GiEK w Turowie oraz Bełchatowie wręczyli listy gratulacyjne tegorocznym stypendystom klas patronackich PGE funkcjonujących w lokalnych szkołach branżowych i technicznych. W tym roku, za bardzo dobre wyniki w nauce, zostało wyróżnionych w sumie 77 uczniów z powiatu bełchatowskiego, zgorzeleckiego oraz pajęczańskiego.

  uroczystosc-wreczenia-listow-gratulacyjnych.jpg
 • Przybywa lasów na poprzemysłowych terenach Kopalni Bełchatów

  02.06.2022

  Kopalnia Bełchatów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, systematycznie prowadzi rekultywację terenów pogórniczych. Tylko od jesieni ubiegłego roku posadziła na nich ponad 380 tysięcy nowych, liściastych i iglastych drzewek. Na obszarach poprzemysłowych PGE GiEK powstają nowe wartościowe krajobrazy i ekosystemy, dzięki którym rozwija się bioróżnorodność.

  naszadzenia-2021-2022_kwbb_6.jpg
 • Rekordowe wyniki wspólnej akcji Krwiodawców z bełchatowskich oddziałów PGE GiEK

  27.05.2022

  Kolejna wspólna akcja pracowników Centrali PGE GiEK, Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz spółek zależnych zgromadziła rekordową liczbę krwiodawców. Ponad 70 osób oddało blisko 32 litry drogocennego leku.

  akcja-hdk_centrala_26052022_2_prezes-legezynski.jpg
 • Letnie atrakcje Góry Kamieńsk czekają na turystów

  28.04.2022

  Kolej linowa, tor saneczkowy i tubingowy, dmuchana zjeżdżalnia i sześciostanowiskowa trampolina – takie rozrywki już od soboty, 30 kwietnia, będą czekać na turystów odwiedzających Górkę Kamieńsk, która kiedyś była częścią Kopalni Bełchatów. Podczas pobytu na Górce turyści mogą skorzystać także z przyrodniczych uroków tego najwyższego wzniesienia w centralnej Polsce, czyli lasów, ścieżek spacerowych i licznych tras rowerowych o różnej skali trudności.

 • Bełchatowscy górnicy oddali krew

  15.04.2022

  Ponad 21 litrów krwi oddali krwiodawcy z Powiatowego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

  hdk3.jpg
kwbbelchatow_site