• Pierwszoklasiści z lokalizacji bełchatowskiej otrzymali od PGE GiEK tornistry pełne energii

  31.08.2022

  Pierwszoklasiści z regionu bełchatowskiego otrzymali od spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE 157 tornistrów z pełnym wyposażeniem. Szkolne wyprawki trafiły do uczniów z Bełchatowa, Kleszczowa, Woli Krzysztoporskiej, Kamieńska, Kluk, Szczercowa, Radomska, Rząśni, Sulmierzyc i Pajęczna.

  energetyczne-tornisty_pge-giek_2022_7.jpg
 • Zaprojektuj Kopalnię Bełchatów przyszłości. Rusza konkurs „Bełchatowskie Mazury z Energią”

  10.08.2022

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE ogłasza konkurs pn.: „Bełchatowskie Mazury z Energią”, do udziału w którym zaprasza studentów wszystkich roczników studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich z zakresu planowania przestrzennego, urbanistyki, architektury, górnictwa oraz ochrony środowiska. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji zagospodarowania terenów pogórniczych Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów po zakończeniu wydobycia.

 • PGE GiEK wspiera regionalny sport

  05.07.2022

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje w 2022 roku współpracę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów. Spółka wesprze też drużynę GKS Bełchatów. Łącznie, w ramach tych umów, spółka przekaże na działalność sportową 2,5 mln zł.

  wreczenie-symbolicznych-czekow.jpg
 • PGE GiEK gratuluje stypendystom klas patronackich PGE

  01.07.2022

  24 czerwca przedstawiciele oddziałów spółki PGE GiEK w Turowie oraz Bełchatowie wręczyli listy gratulacyjne tegorocznym stypendystom klas patronackich PGE funkcjonujących w lokalnych szkołach branżowych i technicznych. W tym roku, za bardzo dobre wyniki w nauce, zostało wyróżnionych w sumie 77 uczniów z powiatu bełchatowskiego, zgorzeleckiego oraz pajęczańskiego.

  uroczystosc-wreczenia-listow-gratulacyjnych.jpg
 • Przybywa lasów na poprzemysłowych terenach Kopalni Bełchatów

  02.06.2022

  Kopalnia Bełchatów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, systematycznie prowadzi rekultywację terenów pogórniczych. Tylko od jesieni ubiegłego roku posadziła na nich ponad 380 tysięcy nowych, liściastych i iglastych drzewek. Na obszarach poprzemysłowych PGE GiEK powstają nowe wartościowe krajobrazy i ekosystemy, dzięki którym rozwija się bioróżnorodność.

  naszadzenia-2021-2022_kwbb_6.jpg
kwbbelchatow_site