PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów powtórzyła swój sukces sprzed roku i po raz kolejny została uznana za Filar Polskiej Gospodarki.

Bełchatowska Kopalnia zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim w rankingu przygotowanym przez dziennik „Puls Biznesu” i Instytut Badawczy „TNS Pentor”. 
O zwycięstwie zadecydowały samorządy województwa łódzkiego.

- Fakt uznania nas za Filar Polskiej Gospodarki jest ogromnym wyróżnieniem. To dowód na to, że samorządy gmin, z którymi Kopalnia współpracuje i na terenie których prowadzi swoją działalność, doceniają nasz wkład w rozwój regionu, a także nasze zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnych – powiedział Kazimierz Kozioł, dyrektor Oddziału KWB Bełchatów. 

Organizatorzy podkreślają, że ranking ten jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach.
Statuetkę i dyplom odebrał Eugeniusz Walus, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy Oddziału Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów. Uroczysta ceremonia odbyła się 18 kwietnia br. w Warszawie.

kwbbelchatow_site