Ekologiczny nawóz Eko-Calcium po raz kolejny zdobył wyróżnienie, tym razem Kryształową Statuetkę, w konkursie organizowanym przez redakcję „Zielonego Sztandaru”. Czytelnicy tygodnika nagrodzili nawóz, który jest doskonałym środkiem do odkwaszania i rekultywacji gleb, szczególnie o średniej przyswajalności magnezu.

Nawóz otrzymał również nagrodę specjalną w kategorii - ekologia, którą przyznał Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Wapno nawozowe Eko-Calcium powstaje po zmieleniu kredy jeziornej – kopaliny towarzyszącej złożu węgla brunatnego – wyjaśnia Karol Matyśniak, Kierownik Działu Sprzedaży. – Cieszy nas, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie największych producentów nawozów w Polsce.

W uroczystej gali uczestniczyli: Eugeniusz Walus, Dyrektor ds. Ekonomiczno – Finansowych oraz Karol Matyśniak, Kierownik Działu Sprzedaży Kopalni Bełchatów. Podsumowanie IX edycji konkursu odbyło się 15 kwietnia br. w Warszawie. Nagrody wręczali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Tadeusz Nalewajk, Europoseł Jarosław Kalinowski i Władysław Serafin, Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. 

 

 

 

kwbbelchatow_site