Sporą dawkę adrenaliny gwarantuje tor saneczkowy – 620 m możemy pokonać w zawrotnym czasie, jadąc z maksymalną prędkością 11 m/s. Dla młodszych miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu czeka mini park rozrywki. Golden-bungee, 6-stanowiskowa trampolina i dmuchana zjeżdżalnia zagwarantują mnóstwo zabawy. Na miejscu można skorzystać z usługi gastronomicznej i możliwości noclegu.

Zbocza Góry Kamieńsk to także liczne trasy rowerowe o różnej skali trudności. Miłośnicy wycieczek na dwóch kółkach będą mogli pokonać tutaj ok. 60 km. Czekają na nich trudne podjazdy, szalone zjazdy, piękne widoki i możliwość zobaczenia z bliska kilkunastu wiatraków z farmy wiatrowej.

W sezonie letnim ośrodek sportu i rekreacji jest czynny dla wszystkich codziennie od godz.11 do 19. Przejazdy widokowe koleją linową dla turystów indywidualnych są dostępne w soboty, niedziele i święta, dla grup zorganizowanych przez cały tydzień po wcześniejszej rezerwacji. Pozostałe atrakcje dostępne są dla wszystkich przez cały tydzień. Dzieci, młodzież i studenci posiadający aktualną legitymację szkolną lub studencką, a także grupy zorganizowane pow. 15 osób oraz posiadacze bełchatowskiej karty rodziny i wojewódzkiej karty rodziny wielodzietnej mogą liczyć na zniżki.

Planując wizytę w OSiR Góra Kamieńsk warto uwzględnić objazdy, ponieważ droga krajowanr 484 na odcinku Kamieńsk–Ozga jest czasowo zamknięta i w związku z tym dojazd do ośrodka od drogi ekspresowej nr 1 jest utrudniony. Z kierunku Piotrków Trybunalski można dojechać przez: Laski, Parzniewice, Kalisko, i Huby Ruszczyńskie, natomiast z kierunku Częstochowa przez: Łękińsko, Kleszczów, Kalisko i Huby Ruszczyńskie. Przy podawaniu adresu ośrodka w nawigację warto wpisywać miejscowość: Huby Ruszczyńskie.

Góra Kamieńsk ma 395 m n.p.m. i jest to najwyższe wzniesienie w centralnej Polsce. Została usypana przez gigantyczne zwałowarki bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego. Dzięki niej Bełchatów stał się ważnym punktem na mapie turystycznej województwa łódzkiego.

Więcej informacji na stronie www.gorakamiensk.info

Serdecznie zapraszamy!

kwbbelchatow_site