PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. dołączyła do akcji PGE „Energetyczny tornister”. Dzięki nam 200 uczniów otrzymało tornistry pełne energii. – Mam plecak z Krainą Lodu, a w nim bibułę, zeszyty, pędzelki – cieszyła się Ania ze Złoczewa.

 

„Energetyczny tornister” to akcja charytatywna organizowana od 13 lat przez PGE Dystrybucja. W tym roku  akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego. Do programu włączyła się  Fundacja PGE – Energia z Serca oraz spółki PGE GiEK S.A. oraz PGE EJ 1. Dzięki wspólnej akcji PGE łącznie 3500 dzieci z województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego otrzymają zarówno plecaki, jak i m.in.  zeszyty, bloki rysunkowe, kolorowy papier do wycinania, kompletnie wyposażone piórniki, kredki, mazaki, farby, plastelinę, klej, nożyczki oraz słodkie niespodzianki.

Przy organizacji akcji PGE GiEK S.A. współpracuje z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy, które pomagają nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin.

PGE GiEK S.A. dla dzieci z dwóch województw

12 tegorocznych pierwszoklasistów odebrało plecaki w centrali spółki w Bełchatowie.  54 tornistry pełne energii zostały przekazane dzieciom z terenu Gminy Gubin, 52 z terenu Gminy Brody. Szkolną wyprawkę otrzymało też 80 dzieci z Gminy Złoczew. - Wizyta przedstawicieli Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów wiąże się z pozytywną energią, płynącą z serca, za co bardzo dziękujemy – witała przybyłych gości burmistrz Złoczewa, Jadwiga Sobańska. – Te piękne, kolorowe i bogato wyposażone plecaki sprawią dzieciom wiele radości – dodała. Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów reprezentował Andrzej Jeznach, główny inżynier ds. inwestycji i rozwoju. – Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tak wyjątkowym spotkaniu z najmniejszymi mieszkańcami gminy i cieszę się, że dzięki tym plecakom nowy rok szkolny rozpoczniecie z uśmiechem na twarzy.

Na plecakach pierwszoklasistów widniały motywy z bajek Kraina Lodu, Little Pony, Dzwoneczek, Star Wars oraz sportowy znaczek Real Madrid. Mali obdarowani z zainteresowaniem przeglądali ich zawartość, ciesząc się z każdej znalezionej w nim rzeczy – Mam plecak z Krainą Lodu, a w nim bibułę, zeszyty, pędzelki – wyliczała  Ania.  6-letni Oskar znalazł w swoim plecaku słodką niespodziankę – Mam czekoladki! Konrad dodał poważnie: – Dostałem plecak z Realem Madrid pełen szkolnych przyborów. Teraz mogę już iść do szkoły.

Tornistry z pełnym wyposażeniem dla pierwszoklasistów to duża pomoc przede wszystkim dla rodziców, którzy akcję „Energetyczny tornister” oceniają bardzo dobrze. – Jak najwięcej takich akcji! – mówiła Pani Iza, mama obdarowanego dziecka z gminy Gubin. – Taki plecak to uśmiech dla dziecka. Podobnie o akcji wyrażała się Pani Agata: - Tornistry, to przede wszystkim duża pomoc i ulga dla rodziców. Rodziny, w której jest dużo dzieci, nie stać, żeby kupić całą wyprawkę.

kwbbelchatow_site