Prace konkursowe powinny uwzględniać współczesne trendy proekologiczne w ujęciu architektonicznym, sposób powiązania z sąsiednimi terenami, powiązania z zewnętrznym układem komunikacyjnym, a także zaangażowanie zasobów lokalnej społeczności dla funkcjonowania zagospodarowanego terenu, między innymi pod względem miejsc pracy, jak i rekreacji. Twórcy projektów w swoich pracach powinni mieć na uwadze również możliwości wykorzystania oraz produkcji energii elektrycznej ze źródeł niskoemisyjnych.

Gdy w Kopalni Bełchatów zakończy się eksploatacja węgla brunatnego, na jej terenie powstaną ogromne i najgłębsze w Polsce jeziora, które będą wymagały odpowiedniego zagospodarowania. Konkurs „Bełchatowskie Mazury z Energią” ma pobudzić wyobraźnię studentów z dedykowanych kierunków, którzy z pewnością przedstawią ciekawe koncepcje funkcjonowania w pełni zrekultywowanej Kopalni Bełchatów w nowym, ciekawym otoczeniu – podkreśla Zbigniew Kasztelewicz, wiceprezes zarządu ds. wydobycia PGE GiEK.

Na zwycięzców oraz uczelnie, z których wywodzić się będą zwycięzcy, czekają atrakcyjne nagrody:

  • 20 000 PLN dla autora nagrodzonej pracy konkursowej i 10 000 PLN dla uczelni oraz
  • 10 000 PLN dla autora wyróżnionej pracy konkursowej i 5 000 PLN dla uczelni.

Prace konkursowe można zgłaszać do 20 marca 2023 r.

Więcej informacji na temat konkursu oraz składania prac konkursowych znajduje się na stronie internetowej PGE GiEK, w zakładce CSR – „Bełchatowskie Mazury z Energią”.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

kwbbelchatow_site