15 grudnia pracownicy bełchatowskiej kopalni już po raz 11. odwiedzili najmłodszych pacjentów łódzkiego Instytutu. Tradycyjnie członkowie Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów na miejscu oddali krew oraz przekazali wraz ze św. Mikołajem i Panią Mikołajową bożonarodzeniowe prezenty dla maluchów. Wizycie górników towarzyszyła także orkiestra górnicza Kopalni Bełchatów, która na miejscu zagrała świąteczny koncert.

W tym roku w akcję udało się zaangażować 22 osoby, które oddały łącznie blisko 10 litrów drogocennego leku. Podczas wszystkich zbiórek przeprowadzonych na terenie ICZMP przekazano dotychczas ponad 130 litrów krwi. Dla bełchatowskich górników była to 274 akcja w historii klubu.

Coroczne wizyty bełchatowskich górników w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi stały się już piękną, świąteczną tradycją. Koncert górniczej orkiestry, prezenty dla małych pacjentów, a przede wszystkim akcja honorowego krwiodawstwa to kolejny dowód na to, że bełchatowscy górnicy mają wielkie serca – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W drodze powrotnej górnicy odwiedzili również Szpital Wojewódzki im Jana Pawła II w Bełchatowie. Tu również zorganizowali dla pacjentów koncert górniczej orkiestry a następnie wraz ze św. Mikołajem udali się na szpitalne oddziały, gdzie obdarowywali najmłodszych świątecznymi upominkami.

Bełchatowscy górnicy zapowiadają, że za rok powtórzą swoje przedświąteczne akcje i ponownie odwiedzą małych pacjentów w ICZMP w Łodzi i w bełchatowskim szpitalu.

kwbbelchatow_site