To wieloletnia tradycja górników, którzy odwiedzają najmłodszych pacjentów. Wizyta w Instytucie CZMP rozpoczęła się od zbiórki krwi, podczas której 40 osób, w tym z Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów, oddało 18 jej litrów.

To była nasza dwunasta wizyta w Centrum Zdrowia Matki Polki, a 281. akcja krwiodawcza w historii klubu – podaje Cezary Kłucjasz, prezes Powiatowego Stowarzyszenia HDK. - W sumie nasi krwiodawcy oddali w instytucie ponad 150 litrów krwi. Coroczne przedświąteczne wizyty w szpitalach organizujemy również z okazji Barbórki. Za rok ponowienie odwiedzimy dzieci – zapewnia Cezary Kłucjasz. 

Niecodzienna wizyta bełchatowskich pracowników w górniczych mundurach dostarcza dzieciom wiele radości. Górnikom i krwiodawcom z Bełchatowa od lat towarzyszy orkiestra górnicza, która gra dla pacjentów koncert kolędowy. Górnikom towarzyszy również Mikołaj, który wraz z pomocnikami rozdaje drobne upominki.

Coroczne wizyty bełchatowskich górników w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi stały się świąteczną tradycją. Koncert górniczej orkiestry, prezenty dla małych pacjentów, a przede wszystkim akcja honorowego krwiodawstwa to kolejny dowód na to, że bełchatowscy górnicy mają wielkie serca. To przejaw szlachetnej wrażliwości i wielkiej troski o drugiego człowieka - mówi Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

kwbbelchatow_site