dji_0001.jpg

– Każdego roku realizujemy szereg działań na rzecz lokalnej społeczności we wszystkich lokalizacjach naszej spółki, przeznaczając na ten cel ogromne środki finansowe. Tylko przez dwa ostatnie lata w lokalizacji bełchatowskiej przeznaczyliśmy ponad 1 mln 600 tys. zł na wsparcie lokalnych potrzeb. Ten rok jest wyjątkowy, bo naszą pomoc skierowaliśmy także na walkę z epidemią COVID-19. W ramach tej pomocy w województwie łódzkim wsparliśmy kilkanaście rekomendowanych przez Elektrownię i Kopalnię Bełchatów projektów, w tym zakup środków ochrony indywidualnej dla działających w powiecie bełchatowskim Domów Pomocy Społecznej oraz zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie czy szpitala WAM w Łodzi. PGE i nasza spółka aktywnie wspiera też lokalne projekty sponsoringowe, przeznaczając w tym i poprzednim roku na ich realizację w lokalizacji bełchatowskiej blisko 10 mln zł. Środki te wyraźnie wspierają rozwój amatorskiego i zawodowego sportu w naszym regionie, w tym m.in. siatkarskiego klubu PGE Skra Bełchatów – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Dbałość o środowisko, wsparcie i lokalne partnerstwo

Oprócz standardowego wsparcia lokalnych beneficjentów, PGE GiEK w 2020 r. skupiła się na pomocy lokalnym instytucjom, które walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Nasze wsparcie skierowane zostało m.in. do szpitali, domów pomocy społecznej, straży pożarnych, policji i innych ważnych instytucji, które dzięki pomocy PGE GiEK zostały wyposażone w niezbędne środki ochronne. Ok. 4 mln zł spółka PGE GiEK przeznaczyła również na zabezpieczenie Pracowników przed zarażeniem COVID-19, dostarczając do elektrowni i kopalni m.in. miliony sztuk maseczek i płynów dezynfekujących.

Ponadto, spółka PGE GiEK nie zapomina o dbałości o środowisko. Na terenie funkcjonowania bełchatowskiego kompleksu górniczo-energetycznego angażuje się we wsparcie wielu programów i inicjatyw w tym m.in. akcji Lasy Pełne Energii realizowanej corocznie we współpracy z Fundacją PGE, młodzieżą szkolną oraz nadleśnictwami.

kwbbelchatow_site