hdk_kwbb_iczmp_2020.jpg

Ta niecodzienna wizyta bełchatowskich górników dostarcza dzieciom wiele radości. – To już tradycja, że w okresie przedświątecznym krwiodawcy z Kopalni Bełchatów udają się z wizytą do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przekazują tam bezcenny dar, jakim jest krew, a także mikołajkowe upominki. Po raz kolejny udowadniają również, że bezinteresowna pomoc wpisana jest w etos pracy górnikamówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Trudno wyobrazić sobie grudzień bez naszej wizyty w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Dlatego znów tu jesteśmy – mówi Andrzej Chlebicki, prezes Powiatowego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Bełchatów. – Nasi krwiodawcy oddali dzisiaj 7200 ml krwi, leku, który w czasie epidemii jest wyjątkowo potrzebny – dodaje.

Podczas akcji wręczono również dwa odznaczenia dla krwiodawców. Przemysław Worpus, który oddał ponad 22 litry krwi, otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, a Łukaszowi Domańskiemu za 18 litrów krwi wręczono odznaczenie „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”.

Tegoroczne odwiedziny były zupełnie inne niż te, które odbywały się dotychczas. Z powodu epidemii koronawirusa górnicy nie mogli osobiście wręczyć prezentów dzieciom. Zrezygnowano także z koncertu orkiestry górniczej w holu Instytutu. Górnicy zapowiadają jednak, że jeśli tylko sytuacja na to pozwoli, za rok znów wrócą i tradycji stanie się zadość.

kwbbelchatow_site