akcja_hdk_19112020_1.jpg

Wspólna akcja Klubu HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów, Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów i Centrali PGE GiEK zgromadziła 30 ochotników, którzy przekazali w sumie 13,5 l krwi, ratującej zdrowie i życie.

Inicjatywa pracowników PGE GiEK, tak ważna z punktu widzenia polskiej służby zdrowia i pacjentów, jest szczególnie cenna teraz, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy dużo mniej dawców zgłasza się do regionalnych centrów krwiodawstwa.

Wierzę, że wrażliwość i empatia krwiodawców są dla każdego z nas wzorem. Dziękuję klubom z elektrowni i kopalni za każdą akcję, a wszystkim krwiodawcom życzę dużo zdrowia i przy okazji składam najserdeczniejsze gratulacje członkom klubów z bełchatowskich oddziałów, które w tym roku obchodzą jubileusze 40-lecia. Szlachetna idea krwiodawstwa zasługuje na najwyższe słowa uznania – podkreśla Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Podczas zbiórki czterej zasłużeni krwiodawcy z Kopalni Bełchatów otrzymali odznaki Zasłużony dla Zdrowia Narodu. To szczególne wyróżnienie jest przyznawane osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi.

Akcja odbyła się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

W oddziałach PGE GiEK działa 5 klubów HDK. Tylko od początku roku kluby te zorganizowały łącznie 16 akcji, podczas których ponad 190 litrów krwi oddało blisko 340 osób.

akcja_hdk_19112020_2.jpg
kwbbelchatow_site