Krwiodawcy z bełchatowskiej kopalni po raz kolejny podzielili się cennym darem – podczas pierwszej w tym roku, a 267. w swojej historii akcji oddali prawie 18 litrów krwi. Tym razem akcja została zorganizowana w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 na ul. Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie, a wzięło w niej udział 39 krwiodawców.

Honorowe krwiodawstwo jest niezwykle piękną i szlachetną ideą. To wyraz bezinteresownej pomocy, a także nadzieja dla ludzi potrzebujących i chorych. To nieocenione wsparcie dla wszystkich, którzy walczą o zdrowie. Dlatego dar od bełchatowskich górników jest bezcenny w każdym znaczeniu – medycznym, społecznym i ludzkim – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Była to pierwsza akcja zorganizowana przez bełchatowskich górników w 2022 roku, ale druga w lokalizacji bełchatowskich gigantów. Wcześniej, 20 stycznia, pierwszą w roku akcję zorganizowali energetycy Elektrowni Bełchatów, której efektem było zebranie 12 litrów krwi od 27 krwiodawców.

kwbbelchatow_site