Spółka Betrans przeprowadziła monitoring dostępności dostawczych samochodów o napędzie elektrycznym, które poradzą sobie w trudnych warunkach eksploatacyjnych kopalni odkrywkowej. Potencjalne rozwiązanie w tym zakresie posiada firma Evum Motors LELLEK e-Mobility, która opracowała model takiego samochodu. Wykorzystano w nim baterię o pojemności 16,5 kWh, napęd 4×4, silnik o mocy znamionowej 26 kW i momencie obrotowym 140 Nm.

Testy dwóch dostawczych samochodów elektrycznych marki EVUM MOTORS rozpoczęły się w połowie grudnia ubiegłego roku. Jeden z pojazdów sprawdzany jest przede wszystkim pod kątem możliwości technicznych radzenia sobie z wymagającym terenem kopalni odkrywkowej. Testowana jest m.in. wytrzymałość baterii, maksymalny zasięg kilometrów możliwych do wykonania na jednym ładowaniu oraz prędkość pojazdu. Drugi pojazd testowany jest na drogach utwardzonych, pod względem wykorzystania jego maksymalnej ładowności, która wynosi 1100 kg.

Nasza spółka dysponuje flotą pojazdów o zróżnicowanej ładowności. Tam, gdzie to możliwie chcemy ją modernizować, zgodnie z europejskimi trendami, także w kierunku elektromobilności. Rozważając zakup elektrycznego samochodu dostawczego musimy sprawdzić przede wszystkim niezawodność takiej maszyny, dlatego obecnie weryfikujemy, jak pojazdy radzą sobie w wymagających warunkach eksploatacyjnych kopalni odkrywkowej – podkreśla Błażej Przybył, p.o. prezesa zarządu Betrans sp. z o.o.

Spółka Betrans obecnie oferuje nowoczesną i komfortową flotę pojazdów osobowych, w tym również w formule Full Service Leasing, osobowo-terenowych, ciężarowych, pojazdów specjalistycznych przystosowanych do pracy na terenie kopalni odkrywkowej oraz profesjonalny sprzęt specjalistyczny typu: ładowarki, dźwigi, spycharki czy koparki. Swoje usługi świadczy przede wszystkim na rzecz kopalń i elektrowni PGE GiEK ale również dla podmiotów zewnętrznych. Spółka posiada licencje na wykonywanie wszystkich rodzajów transportów, w tym wielkogabarytowych i ponadnormatywnych ładunków. Wykonuje również usługi transportowe świadczone pojazdami do 3,5 tony w zakresie krajowego transportu drogowego osób i rzeczy. Betrans oferuje również kompleksowe usługi w zakresie obsługi floty (FSL) przejmując obowiązki klientów związane z administrowaniem flotą, zapewniając pełną i fachową obsługę pojazdów.

kwbbelchatow_site