spotkanie_pge-giek_0411.jpg

Spotkanie z pracownikami PGE GiEK było pierwszym z cyklu spotkań w Grupie Kapitałowej PGE z zarządem PGE Polskiej Grupy Energetycznej. PGE GiEK reprezentował cały zarząd, w tym Wioletta Czemiel-Grzybowska – prezes zarządu. Prezes Wojciech Dąbrowski wyjaśniał jak strategia wpłynie na segment wytwarzania konwencjonalnego i odpowiadał na pytania i wątpliwości pracowników, którzy uczestniczyli w spotkaniu w formule online.

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego spotkania i dziękuję Pracownikom PGE GiEK, że tak licznie w nim uczestniczyli. Mam nadzieję, że odpowiedzieliśmy na większość pytań i rozwialiśmy chociaż część wątpliwości, które są naturalne przy wprowadzaniu tak kluczowych zmian. Nowa strategia jest tak ważnym dokumentem, że będziemy dalej prowadzić otwartą komunikację jej założeń. Zarząd PGE jest do dyspozycji wszystkich pracowników. Jak tylko sytuacja na to pozwoli, będziemy chcieli doprowadzić do organizacji bezpośrednich spotkań z pracownikami – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE.

prezes-pge_wojciech_dabrowski_0411.jpg

Pytania pracowników dotyczyły m.in. wydzielenia części konwencjonalnej z Grupy PGE i przejęcia jej przez nowy podmiot, gwarancji zatrudnienia oraz perspektyw dla mieszkańców Bełchatowa i regionu. Prezes Dąbrowski podkreślił, że w Grupa PGE będzie wspierała rozwój regionu bełchatowskiego, dla którego transformacja oznacza nowe perspektywy rozwoju. Nowa Strategia Grupy PGE została przygotowana w taki sposób, aby przyspieszyć inwestycje w odnawialne źródła energii, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski. Pracownicy pytali także o wykorzystanie istniejącej infrastruktury energetycznej elektrowni Bełchatów, a także, w jaki sposób PGE chce zrealizować zmiany w strukturze zatrudnienia. Prezes Dąbrowski informował, że nowa strategia Grupy nie wiąże się ze zwolnieniami, ponieważ redukcja zatrudnienia zarówno w perspektywie dziesięciu, jak i trzydziestu lat zachodzić będzie ze względu na strukturę demograficzną w zakładach pracy.

Spotkania zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna odbywać się będą cykliczne.

Zarządowi naszej spółki zależy na bezpośredniej komunikacji z pracownikami. Już w czerwcu, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odwiedziliśmy wszystkie lokalizacje spółki i odpowiadaliśmy na pytania pracowników. Jestem pewna, że tylko przejrzysta komunikacja z naszymi Pracownikami, pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości – podkreśliła prezes Wioletta Czemiel-Grzybowska.

Pracownicy PGE GiEK mogli na bieżąco śledzić transmisję ze spotkania online.

Tego samego dnia odbyło się również spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych, na które zaproszeni zostali wszyscy przedstawiciele organizacji związkowych działających w strukturach PGE GiEK. W spotkaniu wziął udział jedynie przedstawiciel jednego związku, zrzeszającego pracowników Elbest sp. z o.o. Pozostałe organizacje społeczne nie były zainteresowane spotkaniem z przedstawicielami Zarządu PGE i omawianymi na nim kwestiami.

kwbbelchatow_site