lasy-i-stok-na-gorze-kamiensk.jpg

Wjazd czteroosobową koleją linową na szczyt Góry Kamieńsk, najwyższego wzniesienia w centralnej Polsce, będzie możliwy we wszystkie dni w tygodniu, w godz. 11:00-19:00.

Przygotowaliśmy stanowiska do dezynfekcji rąk w ogólnodostępnych miejscach, by zachować niezbędną higienę. Dozowniki zostały umieszczone przy kasach, a także na stacjach dolnej i górnej. Będziemy przeprowadzać regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych, kanap, uchwytów, poręczy, biletomatów. Co ważne, na kanapie będzie mogła znajdować się wyłącznie jedna osoba, nie dotyczy to osób mieszkających wspólniewyjaśnia Sławomir Pabich, zastępca dyrektora Kopalni Bełchatów.

Osoby korzystające z kolei będą proszone, by po zakończeniu przejazdu niezwłocznie opuścić peron i umożliwić pozostałym osobom swobodne wysiadanie. W czasie przejazdu oraz podczas oczekiwania w kolejce należy zasłaniać nos i usta.

Wjazd koleją linową będzie kosztował 10 zł/os., a za bilet ulgowy zapłacimy 6 zł. Na zniżki mogą liczyć dzieci, młodzież i studenci z aktualną legitymacją szkolną lub studencką, a także grupy zorganizowane pow. 15 osób oraz posiadacze bełchatowskiej karty rodziny i wojewódzkiej karty rodziny wielodzietnej.

Od najbliższego poniedziałku, 15 czerwca, będzie można korzystać także z kąpieliska w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna. Rada Gminy Bełchatów ustaliła, że tegoroczny sezon kąpielowy potrwa do końca sierpnia. W tym roku korzystanie z plaży i kąpieliska, z powodu epidemii koronawirusa, będzie odbywać się na nowych zasadach. O czym powinni pamiętać plażowicze? Przede wszystkim o zachowaniu odpowiedniego dystansu od pozostałych osób przebywających na terenie ośrodka, także podczas kąpieli w wodzie.

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca ponadto korzystanie z własnego sprzętu plażowego i turystycznego. - Na kąpielisku będzie stale dostępny płyn do dezynfekcji. Ponadto na tablicach znajdujących się na terenie ośrodka zamieszczone zostaną informacje nt. wszelkich zaleceń i ograniczeń związanych z korzystaniem z kąpieliskapodkreśla Łukasz Wielgus, menadżer Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna.

wawrzkowizna5.jpg

Poza piaszczystą plażą i kąpieliskiem na terenie OSiR Wawrzkowizna znajdują się m.in. boiska do piłki siatkowej, koszykówki i siatkówki plażowej, a także pełnowymiarowe, oświetlone boisko do piłki nożnej. Najmłodszym do gustu przypadnie możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, rowerów miejskich i rowerków typu go-kart. To tylko niektóre z atrakcji ośrodka.

Ośrodek otwarty jest codziennie od 9:00 do 20:00, a dla gości, którzy mają rezerwację, ośrodek jest dostępny całą dobę.

kwbbelchatow_site