gora_kamiensk_2021.jpg

Już jutro, 12 lutego, ośrodek na Górze Kamieńsk zostanie otwarty dla turystów - entuzjastów sportów zimowych. Przygotowania do otwarcia ośrodka trwają już od dwóch tygodni, w związku z tym planuje się uruchomienie w pierwszej kolejności dwóch tras stoku narciarskiego. Trasa nr 1 zostanie otwarta, po odpowiednim naśnieżeniu.

Na Górze Kamieńsk będą działały wszystkie wyciągi: czteroosobowa kolej krzesełkowa o długości 760 m, wyciąg talerzykowy o długości 700, a także coś dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zimowymi sportami - 150-metrowy przenośnik taśmowy. Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z serwisu i wypożyczalni sprzętu, a także wynająć instruktora do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Nad bezpieczeństwem będą czuwać ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa ośrodek będzie funkcjonował na nieco innych zasadach. Narciarze i snowboardziści zobowiązani będą do zakrywania nosa i ust, a także do zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. Na jednej kanapie miejsca obok siebie będą mogą zajmować osoby mieszkające razem. Posiłki będą wydawane wyłącznie na wynos.

Ośrodek na Górze Kamieńsk będzie czynny przez cały tydzień w godz. 9:00-21:00. Stok jest oświetlony i ratrakowany.

Telefony kontaktowe:

  • informacja i kasy – 44 737 77 30,
  • wypożyczalnia i szkółka narciarska – 44 737 77 33
  • GOPR – 44 737 77 35.
kwbbelchatow_site