Sporą dawkę adrenaliny gwarantuje tor saneczkowy – 620 m możemy pokonać w zawrotnym czasie, jadąc z maksymalną prędkością 11 m/s. Dla młodszych miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu czeka mini park rozrywki. Golden-bungee, 6-stanowiskowa trampolina i dmuchana zjeżdżalnia zagwarantują mnóstwo zabawy. Na miejscu można skorzystać z usługi gastronomicznej i możliwości noclegu.

Zbocza Góry Kamieńsk to także liczne trasy rowerowe o różnej skali trudności. Miłośnicy wycieczek na dwóch kółkach będą mogli pokonać tutaj ok. 60 km. Czekają na nich trudne podjazdy, szalone zjazdy, piękne widoki i możliwość zobaczenia z bliska kilkunastu wiatraków z farmy wiatrowej.

W sezonie letnim ośrodek sportu i rekreacji jest czynny dla wszystkich codziennie od godz.11 do 19. Przejazdy widokowe koleją linową dla turystów indywidualnych są dostępne w soboty, niedziele i święta, dla grup zorganizowanych przez cały tydzień po wcześniejszej rezerwacji. Pozostałe atrakcje dostępne są dla wszystkich przez cały tydzień. Dzieci, młodzież i studenci posiadający aktualną legitymację szkolną lub studencką, a także grupy zorganizowane pow. 15 osób oraz posiadacze bełchatowskiej karty rodziny i wojewódzkiej karty rodziny wielodzietnej mogą liczyć na zniżki.

Planując wizytę w OSiR Góra Kamieńsk warto uwzględnić objazdy, ponieważ droga krajowanr 484 na odcinku Kamieńsk–Ozga jest czasowo zamknięta i w związku z tym dojazd do ośrodka od drogi ekspresowej nr 1 jest utrudniony. Z kierunku Piotrków Trybunalski można dojechać przez: Laski, Parzniewice, Kalisko, i Huby Ruszczyńskie, natomiast z kierunku Częstochowa przez: Łękińsko, Kleszczów, Kalisko i Huby Ruszczyńskie. Przy podawaniu adresu ośrodka w nawigację warto wpisywać miejscowość: Huby Ruszczyńskie.

Góra Kamieńsk ma 395 m n.p.m. i jest to najwyższe wzniesienie w centralnej Polsce. Została usypana przez gigantyczne zwałowarki bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego. Dzięki niej Bełchatów stał się ważnym punktem na mapie turystycznej województwa łódzkiego.

Więcej informacji na stronie www.gorakamiensk.info

Serdecznie zapraszamy!